Emilia i Piotr

Tysiącpięćsetstodziewię...

Ogólnie przyjęło się rozdzielać obowiązki młodych w sposób następujący:

Panna Młoda i Pan Młody:

 • Wybór obrączek. Obrączki będziecie nosić oboje, dopóki „śmierć Was nie rozłączy”. Poza tym są one symbolem nierozerwalnego małżeństwa. Wybór jest spory, ale z nami nie zginiecie, wszystko na temat obrączek jest .

 • Osobiste wręczanie zaproszeń gościom. Ślub to Wasze wspólne święto, dlatego koniecznie musicie razem wręczać zaproszenia. Własnoręcznie dostarczacie je rodzicom i osobom, które są wystarczająco blisko, do których dotarcie jest możliwe. Pozostałym gościom wysyłacie zaproszenie listownie.

 • Rezerwacja miejsca przyjęcia. Jakość Waszego wesela zależy w głównej mierze od Obowiązki Młodej Parymiejsca, w którym się odbędzie. Myślę, że pomimo iż jest to czynność mozolna i czasochłonna warto poprzeglądać oferty restauracji itp. i po osobistym odwiedzeniu lokum zaklepać to jedyne, wymarzone.

 • Tworzenie listy prezentów. Coraz częściej praktykowana czynność, dzięki niej nie dostaniecie np. 5 robotów kuchennych. Sporządzając listę prezentów trzeba uwzględnić potrzeby obu stron, co myślę nie będzie dla Was większym problemem. W portalu Ślubowisko.pl znajdziecie specjalne, darmowe narzędzie, dzięki któremu łatwo i szybko stworzycie, znajdziecie je.

 • Wybór zaproszeń ślubnych. Stary obyczaj mówi, że powinniście dokonać wyboru razem, jednak częściej Pan młody oddaje ten przywilej Pannie młodej, licząc na kobiecą rękę i lepszy gust.

 • Formalności. Najpierw trzeba odbyć nauki przedmałżeńskie i przedślubne. Później sprawa jest jasna. Zawieracie związek małżeński, co macie dokładnie opisane.


Panna Młoda:

 • Suknia ślubna.m Bodajże najważniejsza sprawa dla Panny Młodej. Zanim wybierzesz tą jedną jedyną musisz rozpracować rynek (czekają na Ciebie setki salonów i  katalogów). Tutaj należy wspomnieć, że zgodnie z przesądem, Pan Młody może zobaczyć suknię ślubną dopiero w momencie błogosławieństwa w domu młodej.

 • Suknia świadkowej. Wygasająca powoli tradycja, a jednak nadal praktykowana. To już zależy od Ciebie i tego, jak umówisz się ze swoją świadkową. Możesz kupić ją osobiście lub pozostawić dowolność świadkowej.  

 • Obowiązki Młodej ParyMenu weselne. Tradycja nakazuje, że przyszła pani domu, Panna Młoda odpowiada za stworzenie wystawnego menu, od którego zawartości rozbolą gości głowy lub żołądki;). Tu już masz lżej, gdyż przeważnie z odsieczą przychodzi mama i teściowa albo coraz popularniejsza obsługa cateringowa.

 • Kwiaty i dekoracje. Wiadomo, nie ma ślubu bez dekoracji i kwiatów. Musisz zadbać o zorganizowanie bukietu ślubnego, kwiatów do butonierki, kwiatów dla rodziców, dekoracji samochodu oraz kościoła i sali.

Pan Młody:

 • Garnitur. Panna Młoda zajmuje się suknią, a Pan Młody troszczy się o wybór odpowiedniego garnituru. Przeważnie narzeczona podpowiada lubemu, jak powinien mniej więcej wyglądać jego garnitur głównie pod względem kolorystyki, jak i fasonu, aby współgrał z suknią – wiadomo, kobieca ręka... Chodzi w tym wszystkim o to, żeby Pan Młody nie zginął całkowicie w blasku Panny Młodej (choć trochę musi :D )

 • Garnitur świadka. Tutaj analogicznie do Panny Młodej, Pan Młody jest odpowiedzialny za ubiór świadka.

 • Transport ślubny. Wybierasz rodzaj transportu do ślubu czy to będzie samochód, czy kareta zależy od Ciebie i Twojej fantazji.Obowiązki Młodej Pary

 • Alkohol. Naleciałość tradycji. Mężczyzna odpowiada za wybór marki i ilości trunków, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie abyście razem nad tym pomyśleli.

 • Podróż poślubna. Utarło się, że to Pan Młody wybiera cel Waszej podróży, a to dlatego, że dawniej zazwyczaj robił on w ten sposób swej przyszłej żonie niespodziankę. W dzisiejszych czasach  z reguły młodzi wspólnie decydują, gdzie będą chcieli spędzić swój miodowy miesiąc. Ty jako mężczyzna powinieneś załatwić wszelkie formalności w biurze podróży.

No i to już niestety koniec, prawda że wcale nie jest tak dużo obowiązków? Smile

Strona założona na portalu SuperSluby.pl - Wasz portal ślubny. Albumy zdjęć ślubnych, blog, prywatne forum, listy gości i prezentów oraz wiele innych możliwości. Ponadto artykuły ślubne i porady, katalog firm ślubnych, moda ślubna.

Strona główna SuperSluby.pl || Forum SuperSluby.pl